2008 Nultý ročník benefice inspirovaný Oliverovou LOVE RIDE

 

V roce 2008 zorganizoval Radek Kriegler (Outdoors Agency) a jeho žena Bára nultý ročník benefice ve prospěch potřebných. Benefice je postavena na základech charitativní vyjížďky Olivera Shokouh, která má v Los Angeles (Harley Davidson Glendale) již téměř třicetiletou tradici.

 

        

 

Tradice benefice inspirovaná Oliverovou Love Ride US v českých zemích začala Radkovým překladem článku do www.icmn.cz. V roce 2008 se Radkovi Krieglerovi za pomoci bavoráčníků, sajdkáristů a hárlejářů podařilo uskutečnit nultý ročník benefice v Praze, který si kladl za cíl zpropagovat benefici také ve střední Evropě. Načasování vzniku benefice ve prospěch dětí s autismem nepřálo a tak v roce 2009 Radek pokračuje založením sdružení Outdoors Riders, pod jehož hlavičkou  v letech 2008 -  2012 realizuje pětiletý cestovatelský cyklus s vozíčkáři a motorkami formou expedic na všechny kontinenty.

 

 

 

Myšlenka velké benefice inspirovaná Oliverovou Love Ride zůstává natolik silně zakořeněna v Radkově srdci a mysli, že poté, co v roce 2011 pro realizaci cestovatelských projektů s handicapovanými zakládá motorkářskou a jeepařskou cestovní agenturu s názvem Outdoors Agency , se rozhoduje po dohodě se členy sdružení Outdoors Riders a Oliverem Shokouh nově organizovat motorkářskou benefici RIDE FOR AUTISM (Autism Awareness Ride) ve prospěch dětí s autismem pod křídly Outdoors Riders. Středoevropská verze této benefice se koná v Praze na Strahově dne 9.9.2012 a je určena pro všechny kluby a všechny motorkáře.

 

 

Více o založení benefice inspirované tradicí Love Ride US v českých zemích se dozvíte z tiskové konference ze dne 12.4.2008.